Co na sebe do tanečních?

PÁNOVÉ, vy budete potřebovat:

Tmavý pánský oblek

 • černý je nejlepší, jak do tanečních tak na prodloužené, může být případně i tmavě modrý

 

Košile barevně doplňující oblek

 • bílá – nejslavnostnější, hodí se ke všemu, budete ji potřebovat určitě na prodlouženou a ples, nosit ji můžete ale i do běžných lekcí
 • barevná – jednobarevná případně s jemným vzorem.
 • Pánové, košil mějte dostatek, aby se Vám nestalo, že nemáte žádnou právě čistou a musíte jít v použité. Buďte vždy voňaví, upravení. Budete v blízkém kontaktu s děvčaty, tak ať je ten kontakt po všech stránkách příjemný. Materiál košile zvolte kvalitní, abyste se při tanci příliš nepotili. Pozor na umělá vlákna, v těch se budete silně potit.

 

Společenská kravata nebo motýlek

 • Pánové, kravatu se naučte vázat sami! Maminka s Vámi v tanečních nebude. Na slavnostní akce (prodloužená, ples) budete potřebovat motýlek – je slavnostnější. Opět ho můžete nosit i do běžných lekcí, tedy můžete používat jen motýlek.
 • Pár tipů na kravatové uzly: jednoduchý uzelWindsor fullTrinityEldredge

 

Společenská tmavá obuv

Tmavé ponožky

Doplňky

 • společenské rukavice mít nemusíte, ale pokud si je budete chtít pořídit (při tanci se přece jen trošku ruce potí), můžete si je zakoupit v kurzu (budou k dispozici po celou dobu průběhu tanečních) za 100 Kč
 • společenský kapesníček si pořizovat nemusíte, dostanete od první tanečnice
 • spona na kravatu může být ale nemusí, manžetové knoflíčky také dle Vašeho uvážení

 

Jak/jaké oblečení správně vybrat?

 • Při výběru oblečení do tanečních mějte na paměti, že oblek, košile ani boty nebudou sloužit pouze na parádu, ale budete v nich tančit, užívat si afterparty apod. i několik hodin v kuse. Je tedy důležité, aby Vám oblek nejen správně seděl, ale aby byl pohodlný při pohybu (pozor na velmi těsné střihy) a ušitý z vhodného materiálu, který nebude podporovat pocení. Z tohoto důvodu doporučujeme volit košili ze 100% bavlny! Boty si dobře vyzkoušejte, při výběru nepospíchejte a před první lekcí se v nich párkrát projděte doma, ať předejdete nepříjemným otlakům z nové obuvi. Cena by tedy neměla být jediným kritériem pro výběr oblečení – volte kvalitní materiály, pohodlný střih a vše si dobře vyzkoušejte.

DÁMY - do kurzu budete potřebovat:

Šaty nebo nebo sukně (různé délky) + halenka

 • krátké, delší nebo lady délku (nad kotníky), jednobarevné nebo různobarevné

 

nebo kostým, kalhotový kostým, kalhoty

 • slavnostní, večerní společenské!! (ne kalhoty, které běžně nosíte do školy) + halenka

 

Společenská obuv

 • Lodičky, pásková obuv i jiná, vhodné doplňkové barvy k oblečení, na podpatku (ne vysokém, ať se Vám pohodlně tančí, mohou být i bez podpatku. PODPATKY NESMÍ BÝT KOVOVÉ!! Hrozí poškození parketu, proto můžete být i nevpuštěni do kurzu, pokud budete mít kovové podpatky.
 • Nové boty předem doma trošku „rozšlápněte“.

 

Doplňky

 • společenské rukavice – záleží na Vás, chcete-li, mějte je
 • silonky – žádná dáma nikdy neobuje botu na holou nohu!
 • společenská kabelka – bude se hodit i při jiných příležitostech, do kurzu Vás nepustíme s velkou taškou, tak ať můžete mít u sebe mobil a doklady
 • šperky, bižuterie – zdobte se, zkrášlujte, buďte pěkné

DÁMY - na prodlouženou budete potřebovat:

 • dlouhé bílé šaty na Bílou prodlouženou – jako naši žáci máte slevy na zapůjčení šatů v některých brněnských svatebních salonech a půjčovnách (viz. mail, který budeme v nejbližších dnech rozesílat žákyním)
 • dlouhé barevné nebo opět bílé šaty na závěrečný Gala ples
 • bílé lodičky nebo společenskou obuv v doplňkové barvě
 • na druhou prodlouženou (tzv. barevnou) barevné šaty – nemusí být dlouhé, stačí jako do běžných lekcí

 

Pár tipů pro výběr a zkoušku šatů v půjčovnách:
Nejdříve proběhněte Brno a udělejte si obecný přehled o nabídce (typy šatů, vzory pro Vás, Vaše velikost). Návštěvu salonu, při které si budete šaty i zkoušet si raději předem domluvte na daný termín, aby se Vám mohla obsluha salonu věnovat. Nedívejte se čistě na cenu půjčovného, ale informujte se i na doplňkové služby – kolik stojí vyčištění šatů, kolik stojí případná úprava, poškození apod.

PRO VŠECHNY

Nedílnou a velmi velmi důležitou součástí Vašeho ustrojení je i vůně. Používejte antiperspiranty, vybavte se parfémem, který minimálně před kurzem (nebo i v jeho průběhu) použijte. Znovu opakujeme – budete se hýbat, zapotíte se, budete v blízkém kontaktu s dalšími lidmi, tak ať je ten kontakt po všech stránkách příjemný.

Doplňkové akce: O vhodném oblečení na další akce Vás budeme také informovat vždy před akcemi. Na žádné doplňkové akce (ani na afterparty) není dovoleno mít rifle, tenisky ani jiné civilní oblečení!

PRO RODIČE

Na prodlouženou či ples nejlépe večerní společenský oděv, pánové oblek s motýlkem či kravatou, dámy dlouhé šaty. Pokud takový oděv nemáte, stačí společenské kalhoty, sako nebo minimálně společenská košile, kravata, dámy mohou mít šaty či sukni kratší, případně i kalhotový kostým nebo společenské kalhoty a halenku. UPOZORŇUJEME, že na Bílou prodlouženou ani na závěrečný Gala ples nebude vpuštěn žádný host (a to ani rodič) oblečen v riflích, mikině či jiném civilním oblečení.

SLEVY PRO ŽÁKY TŠ STARLET

Informace a přehled pro Vás, kde a jak v Brně oblek či šaty zapůjčit či zakoupit, jsme pro Vás připravili a v nejbližší době tyto praktické rady a tipy obdržíte mailem. Součástí mailu bude i informace o slevách či jiných výhodách, které poskytují známe půjčovny a prodejny našim žákům. Pokud mail neobdržíte, ozvěte se prosím na email starlet@starlet-brno.cz. Dívkám byl email odeslán dne 8.7.2024 v odpoledních hodinách, email obdržely ty dívky, které mají k tomuto datu uhrazenou alespoň zálohu. Chlapcům odešleme email v nejbližších dnech se stejným pravidlem. Připomínáme, že jako je tomu u veškeré hromadné pošty – hledejte email i ve složkách Spam/Hromadné/Promo apod. Pokud Vám tam email spadne, přetáhněte ho do Doručených, ať tomu předejdete příště, v případě potíží nás kontaktujte.

Níže si můžete rohlédnou loga známých oděvněních značek, které pro Vás, žáky TŠ STARLET, letos připravili výhodné nabídky, které naleznete ve zmíněném emailu.